AghaRTA Band (CZ)

AghaRTA Band je skupina zložená z najvyhľadávanejších jazzových hudobníkov na pražskej jazzovej scéne. Poznali sa už mnoho rokov a spolu vystupujú aj v iných kapelách. Kapela účinkuje výlučne v Jazzovom centre AghaRTA v Prahe a tiež na festivaloch v Prahe alebo iných mestách Českej republiky. Repertoár skupiny odráža hudobný vkus všetkých zúčastnených vrátane ich pôvodných skladieb a cover verzií hudby iných známych skladateľov, ako sú Lalo Schifrin, Pat Metheny, vojvoda Ellington, Miles Davis a Beatles.

Adam Tvrdý – gitara, Ondřej Kabrna – klavír, Vit Svec – kontrabas, Michal Hejna – bicie

4/3/2020 Krakov, Piec Art Acoustic Jazz Club

5/3/2020 Budapešt, Budapest Jazz Club

6/3/2020 Šamorín, Mozi Club

7/3/2020 Praha, Agharta Jazz Club

Krisztián Oláh Quartet (HU)

Mladý klavirista Krisztián Oláh, víťaz ceny, ktorý sa rozšíril na kvarteto, do svojej hudby vdýchne svoje zahraničné zážitky. Okrem svojich mimoriadne zaujímavých a zložitých vlastných skladieb hrajú na svojich koncertoch aj jazzové štandardy. Mladí členovia kapely získali uznanie každej generácie vrátane ich pánov.

Krisztián Oláh – klavír, Kálmán Oláh Jr. – saxofón, György Orbán – kontrabas, Dániel Serei – bicie

4/3/2020 Šamorín, Mozi Club

5/3/2020 Praha, Agharta Jazz Club

6/3/2020 Krakov, Piec Art Acoustic Jazz Club

7/3/2020 Budapešt, Budapest Jazz Club

Kamila Drabek Tercet (PL)

Tercet je skupina priateľov, ktorí sa stretli počas štúdia na Hudobnej akadémii v Krakove. V súčasnosti prevádzkujú jednu z najzaujímavejších a najuznávanejších mladých kapiel na poľskej jazzovej scéne. Kapela hrá skladby od Kamily; sú plné spevu, ľudových melódií, ktoré sa hrajú s rockovou energiou a mladistvou milosťou. Je to jazz hrávaný „poľsky“ – s veľkou dávkou slovanského lyrizmu, ale aj so zmyslom pre humor. Čestnosť a úplná profesionalita im dali kritické uznanie a sympatie publika. Kapela vydala svoj prvý album v roku 2019.

 

 

Kamila Drabek – kontrabas, Marcin Konieczkowicz – alt saxofón,  Kacper Kaźmierski – bicie

4/3/2020 Budapešt, Budapest Jazz Club

5/3/2020 Šamorín, Mozi Club

6/3/2020 Praha, Agharta Jazz Club

7/3/2020 Krakov, Piec Art Acoustic Jazz Club

 

Nothing But Swing (SK)

Už samotným názvom sa skupina Nothing but Swing Trio hlási k tradícii a hudobnému odkazu významnej generácie jazzových hudobníkov štyridsiatych a päťdesiatych rokov 20. storočia, ako boli Lester Young, Bud Powell, Charlie Parker a ďalší. Svojou tvorbou však ďaleko presahuje hranice 50. rokov. Výrazný muzikantský potenciál členov tria im umožňuje prijímať vplyvy vážnej hudby, etnického folklóru ako aj moderného jazzu, ktoré ich vo veľkej miere ovplyvňujú tak pri tvorbe vlastných kompozícií, ako aj pri aranžovaní a interpretácii už jestvujúcich skladieb a štandardov.

 

Klaudius Kováč – piano, Róbert Ragan – double bass, Peter Solárik – drums

4/3/2020 Praha, Agharta Jazz Club

5/3/2020 Krakov, Piec Art Acoustic Jazz Club

6/3/2020 Budapešt, Budapest Jazz Club

7/3/2020 Šamorín, Mozi Club