AghaRTA Band (CZ)

Jak vyplývá z názvu, tuto kapelu můžete slyšet pouze v AghaRTĚ. Bubeník a manažer klubu Michal Hejna, pravidelně zve hudebníky, s kterými rád hraje. Především citlivého a romantického klavíristu Ondřeje Kabrnu, jazzového kytaristu s „rockovým srdcem“ Adama Tvrdého a basistu Vítka Švece a neposlední řadě nesmí chybět nejrespektovanější čeký percusista Imran Musa Zangi. Repertoár odráží hudební vkus všech zúčastněných včetně jejich kompozic a cover verzí dalších slavných skladatelů jako Lalo Schifrin, Duke Ellington, Miles Davis a Beatles.

Adam Tvrdý – kytara, Ondřej Kabrna – klavír, Vit Svec – kontrbass, Michal Hejna – bicí

4/3/2020 Krakow, Piec Art Acoustic Jazz Club

5/3/2020 Budapešť, Budapest Jazz Club

6/3/2020 Šamorín, Mozi Club

7/3/2020 Praha, Agharta Jazz Club

Krisztián Oláh Quartet (HU)

Klavírista Krisztián Oláh je v současné době klíčovou postavou maďarské jazzové scény. Bylo mu teprve dvacet, když skončil na třetím místě na jazzovém festivalu Montreux v roce 2015. Během následujícího dvoutýdenního akademického programu se objevil ve shodě s takovými velikány jako Al Jarreau, Kurt Rosenwinkel, Nils Petter Molvær a Joe Sanders. V roce 2016 ho Maďarská jazzová federace zvolila mladým jazzovým hudebníkem roku a v roce 2018 byl prvním Maďarem, který byl pozván na mezinárodní soutěž, kterou uspořádal Americký institut Thelonious Monk Institute pro nejlepší čtrnáct jazzových klavíristů na světě.

Krisztián Oláh – klavír, Kálmán Oláh Jr. – alt saxofon, György Orbán – kontrbas, Dániel Serei – bicí

4/3/2020 Šamorín, Mozi Club

5/3/2020 Praha, Agharta Jazz Club

6/3/2020 Krakow Piec Art Acoustic Jazz Club

7/3/2020 Budapešť, Budapest Jazz Club

Kamilla  Drabek Tercet (PL)

Tercet je skupina přátel, kteří se setkali během studia na Hudební akademii v Krakově. V současné době provozují jednu z nejzajímavějších a nejuznávanějších mladých kapel na polské jazzové scéně. Kapela hraje skladby Kamily; jsou plné zpěvu, lidových melodií, které se hrají s rockovou energií a mladistvou milostí. Je to jazz hrál „v polštině“ – s velkou dávkou slovanského lyricismu, ale také se smyslem pro humor. Poctivost a plná profesionalita jim dala kritické uznání a sympatie publika. Kapela vydala své první album v roce 2019.

Marcin Konieczkowicz – alt saxofon, Kamila Drabek – kontrbas, Kacper Kaźmierski – bicí

4/3/2020 Budapest, Budapest Jazz Club

5/3/2020 Šamorín, Mozi Club

6/3/2020 Praha, Agharta Jazz Club

7/3/2020 Krakow, Piec Art Acoustic Jazz Club

Nothing But Swing (SK)

NBS Trio je jednou z nejvýznamnějších jazzových formací na slovenské jazzové scéně, která byla vytvořena v roce 1998 a dosud existuje ve svém původním uspořádání. Navzdory svému jménu se hudební spektrum kapely rozprostírá daleko za hranice 40. a 50. let. Značný hudební potenciál členů tria jim umožňuje čerpat z vlivů od klasické hudby, etnického lidu až po moderní jazz. Tyto vlivy se promítají do jejich vlastních původních skladeb i do interpretace jazzových standardů.

NBS Trio produkuje tři studiová alba Trio pravidelně spolupracuje s předními umělci, jako je Scott Hamilton (USA), Janusz Muniak (PL), Gabor Winand (HU), Juraj Bartoš (SK) a předváděl a pořádal workshopy v mnoha evropských zemích jako dobře USA.

 

 

Klaudius Kováč – klavír, Róbert Ragan – kontrbas, Peter Solárik – bicí

4/7/2020 Praha, Agharta Jazz Club

5/7/2020 Krakow, Piec Art Acoustic Jazz Club

6/3/2020 Budapešť, Budapest Jazz Club

7/3/2020 Šamorín, Mozi Club