AghaRTA Band (CZ)

AghaRTA Band to zespół składający się z najbardziej poszukiwanych muzyków jazzowych na praskiej scenie jazzowej. Znają się od wielu lat i występują razem również w innych zespołach. Zespół występuje wyłącznie w AghaRTA Jazz Center w Pradze, a także na festiwalach w Pradze i innych miastach w Czechach. Repertuar zespołu odzwierciedla muzyczny gust wszystkich zaangażowanych osób, w tym ich oryginalne kompozycje i wersje coverów innych znanych kompozytorów, takich jak Lalo Schifrin, Pat Metheny, Duke Ellington, Miles Davis i The Beatles.

Adam Tvrdý – gitara, Ondřej Kabrna – piano, Vit Svec – kontrabas, Michal Hejna – perkusja

4/3/2020 Kraków, Piec Art Acoustic Jazz Club

5/3/2020 Budapeszt, Budapest Jazz Club

6/3/2020 Samorin, Mozi Club

7/3/2020 Praga, Agharta Jazz Club

Krisztián Oláh Quartet (HU)

Formacja jazzowa młodego laureata, pianisty Krisztiána Oláha, który został rozszerzony na kwartet, łączy swoje zagraniczne doświadczenia z ich muzyką. Poza niezwykle ekscytującymi i złożonymi kompozycjami własnymi grają także standardy jazzowe na swoich koncertach. Młodzi członkowie zespołu zdobyli uznanie każdego pokolenia, w tym także ich mistrzów.

Krisztián Oláh – piano, Kálmán Jr. Oláh  – saksofon, György Orbán  – kontrabas, Dániel  Serei – perkusja

4/3/2020 Samorin, Mozi Club

5/3/2020 Praga, Agharta Jazz Club

6/3/2020/3/6 Kraków, Piec Art Acoustic Jazz Club

7/3/2020 Budapeszt, Budapest Jazz Club

Tercet Kamili Drabek (PL)

Tercet to grupa przyjaciół, którzy poznali się podczas studiów w Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie prowadzą jeden z najciekawszych i cenionych młodych zespołów na polskiej scenie jazzowej. Zespół gra kompozycje Kamili; są pełne śpiewających, ludowych melodii wykonywanych z rockową energią i młodzieńczą gracją. Jest to jazz grany „po polsku” – z dużą dawką słowiańskiego liryzmu, ale także z poczuciem humoru. Uczciwość i pełen profesjonalizm dały im krytyczne uznanie i sympatię publiczności. Zespół wydał swój pierwszy album w 2019 roku.

Marcin Konieczkowicz – altsaksofon, Kamila Drabek – kontrabas, Kacper Kaźmierski – perkusja

4/3/2020 Budapeszt, Budapest Jazz Club

5/3/2020 Samorin, Mozi Club

6/3/2020 Praga, Agharta Jazz Club

7/3/2020 Kraków, Piec Art Acoustic Jazz Club

Nothing But Swing (SK)

NBS Trio jest jedną z najwybitniejszych formacji jazzowych na słowackiej scenie jazzowej, utworzoną w 1998 roku i istniejącą w oryginalnym składzie. Mimo swojej nazwy muzyczne spektrum zespołu wykracza daleko poza granice lat 40. i 50. Znaczny potencjał muzyczny członków trio pozwala im czerpać wpływy, od muzyki klasycznej, folk etniczny po nowoczesny jazz. Wpływy te znajdują odzwierciedlenie w ich autorskich kompozycjach, a także w interpretacji standardów jazzowych.

NBS Trio wyprodukowało trzy albumy studyjne. Trio regularnie współpracuje z najlepszymi artystami, takimi jak Scott Hamilton (USA), Janusz Muniak (PL), Gabor Winand (HU), Juraj Bartoš (SK) oraz występował i prowadził warsztaty w wielu krajach Europy jako dobrze usa.

Klaudius Kováč – piano, Róbert Ragan – kontrabas, Peter Solárik – perkusja

4/3/2020 Praga, Agharta Jazz Club

5/3/2020 Kraków Piec Art Acoustic Jazz Club

6/3/2020 Budapeszt, Budapest Jazz Club

7/3/2020 Samorin, Mozi Club